Beseda s Petrou Braunovou

13. listopadu 2012 v 7:28 |  Fotogalerie
Včera se uskutečnila v městské knihovně beseda se spisovatelkou Petrou Braunovou.

Paní Braunová nás všechny - děti i učitele naprosto uchvátila. Malinká drobná postava, která má v sobě spoustu energie na desítky dalších zajímavých knížek.
Naše slůňata znala knihu Neuvěřitelné září a dokonce si děti vymýšlely poslední kapitolu této knihy. Jejich pokusy o literární tvorbu jsem paní Braunové předala a ona už se těšila do vlaku, že si je přečte.
Včera nás paní spisovatelka seznámila se svými nejnovějšími knihami - Tramvaj plná strašidel a O chlapci, který spadl z nebe. Bylo zajímavé slyšet číst z knihy její autorku.
Na konci besedy si děti nechaly podepsat své knihy a památníčky.


Všechny knihy Petry Braunové jsou velmi napínavé, a tak jsou děti napnuté, jak asi skončí ty ukázky, které slyšely. Některé knihy budu číst dětem ve škole.

Dvě nejnovější knihy můžete dětem objednat, paní Braunová nám je nabízí se slevou. Knihy stojí v obchodě 249 Kč a děti je mohou mít za 190 Kč. Rozmyslete se a do konce týdne mi dejte vědět do ZÁZNAMNÍČKU, zda chcete některou knihu objednat.


Desetiletý David z Prahy řeší zapeklitou situaci. Za okny jeho pokoje se v noci vznášela tramvaj plná strašidel! Začaly prázdniny a David odjel do moravského Uničova. Nad bratranci
a sestřenicemi vždycky ohrnoval nos a neustále se vytahoval. Tentokrát ho však dvanáctiletá Bětka,
desetiletá Žofka a sedmiletý Cyrda nemůžou poznat. Přijel celý vystrašený, a brzy se přiznal proč.
Děti historce o tramvaji nevěří, a rozhodnou se
záhadu prozkoumat na vlastní oči přímo v hlavním městě.

Osmiletá Eliška neví co dřív. Péct cukroví, vyrábět vánoční řetěz, nebo psát dopis Ježíškovi? Kvapem se totiž blíží Vánoce! A Eliška netrpělivě čeká na sníh. Konečně se z nebe snáší první vločka a s ní Eliška spatří - padat chlapce s křídly! Žuchne na zahrádku přímo pod její okna. Kdo by se nepostaral o ztraceného unaveného anděla? Chlapec s podivným jménem Ryel však netuší, co jsou Vánoce, a nechová se láskyplně, jak by se očekávalo. Je to vůbec anděl?
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama